aktualizace - 6.10.2019 

 

 

        AKTUÁLNĚČLENOVÉKONTAKTVÝSTAVYODKAZYDOMŮ

NAPSALI O NÁSPŘEDPISY SCHKCENÍK SCHKSTAHUJEMS                                    

~ AKTUÁLNĚ ~


 

Karlovy Vary - 14.9.2019 + 15 .9. 2019

katalog

dodatek

best in show 14.9.2019          best in show 15.9.2019

 

Pro členy klubu, po ověření členství, poskytne slevu 10 % na genetické testy. Podmínky pro poskytnutí slevy jsou uvedeny na http://www.genomia.cz/cz/terms_conditions/#kluby. Podmínkou pro získání slevy 10% slevy na genetické testy je zadání objednávky online a uvedení informace o členství (výběr klubu v online objednávce testu).

 

Na slevu neexistuje zákonný nárok. Změny jsou vyhrazeny.

INFORMACE PRO ČLENY 

spolupráce Vaší ZO s Diagnostickou laboratoří Sevaron - 10% sleva na vyšetření koček

Vážený chovateli / majiteli. 

Vaše ZO projevila zájem o spolupráci s naší diagnostickou laboratoří. Tímto získáváte možnost vyšetřovat u nás své kočky se slevou 10%. Ceník vyšetření, seznam a podrobné informace k odběrům naleznete na našich nových webových stránkách. 

Sleva na vyšetření bude u každého člena ZO aktivována při zaslání prvního vzorku do naší laboratoře. Sleva bude nastavena u Vašeho účtu doživotně (pokud neopustíte Vaši ZO a nepřestoupíte do jiné ZO, se kterou naše laboratoř spolupráci zatím nenavázala). 

Pokud již v laboratoři Sevaron jste evidován/a, bude Vám sleva aktivována při zaslání dalšího vzorku k vyšetření. Je nutné do žádanky zmínit tuto skutečnost. (např. člen ZO MCC, sleva 10%) 

Budeme se snažit, abychom pomohli při řešení zdravotních potíží u Vašich miláčků, podpořili kvalitu chovu, podpořili imunitu Vašech koček, pomohli v případě nutnosti léčby apod.

V tuto chvíli máme pro Vás připravené webové stránky: www.sevaronlab.cz, na kterých kromě informací k vyšetřením, cenám a příběhů našich klientů máte možnost psát i své dotazy.

Na těchto stránkách také najdete seznam výstav, kterých se naše laboratoř účastní, a na kterých máte jedninečnou příležitost odevzdat vzorky a nechat si tak provést vyšetření se slevou, s úsporou času a peněz za poštovné. 

Těšíme se na spolupráci 

Za SEVARON PORADENSTVÍ s.r.o.
Mgr. Dita Kellnerová
tel.: +420 541 426 370
GSM.: +420 777 714 157

laborator@sevaron.cz

SEVARON PORADENSTVÍ s.r.o., Palackého třída 163a, 612 00 Brno
tel.: +420 541 426 370
GSM.: +420 777 714 157

www.sevaronlab.cz

... POZOR ...

OD 1.1.2012 NENÍ POVINNOST OČKOVAT KOČKY PROTI VZTEKLINĚ!
přesto si musíte dát pozor na výstavní propozice, na kterých je to někde stále uvedeno, proto se tím musíte řídit.
Samozřejmě povinost očkování proti vzteklině platí při cestování do zahraničí (21 dní při cestování v rámci EU)

Sdělení Komise pro zdraví a pohodu k dotazům ohledně očkování proti vzteklině (po konzultaci se SVS ČR):
Od 1.1.2012 není výstava koček svodem, a proto krajská veterinární správa nestanovuje pro výstavu koček žádné podmínky. Stále však zůstává veřejným vystoupením s povinností vypracování Řádu veřejného vystoupení. V rámci ČR neexistuje povinnost očkování koček proti vzteklině.
Z toho tedy vyplývá, že kočky jakéhokoliv stáří trvale chované na území ČR nemusí být pro pohyb a výstavy na území ČR vakcinovány proti vzteklině. Pro přesun - např. výstavy mimo území ČR - platí podmínky konkrétního státu (vždy uvedeno ve výstavních propozicích!). Taktéž kočky ze zahraničí, přijíždějící na naše výstavy, musí mít platné očkování proti vzteklině. Všechny kočky na výstavě musí mít platné očkování proti panleukopenii a komplexu kočičí rýmy (první očkování - koťata - nejpozději 15 dnů před výstavou podle předpisu FIFe).

METODICKÝ LIST
POUŽITÍ KOČEK A KOCOURŮ V CHOVU

 Vstupuje v platnost nová Vyhláška, nahrazující Vyhlášku č. 192/2004 Sb.,
o ochraně zvířat při chovu, veřejném vystoupení nebo svodu, v níž se ustanovuje mj. že:

a) reprodukce chovných koček je přípustná ode dne ukončeného 1. roku věku do dne ukončeného 9. roku věku, u kocourů ode dne ukončeného 1. roku věku až neomezeně; ve výjimečných případech je možné krytí ode dne ukončeného 9. měsíce věku, a to pouze na základě potvrzení veterinárního lékaře o vyšetření zvířete na začátku říje s dobrozdáním o celkovém zdravotním stavu a tělesné vyspělosti konkrétního zvířete

b) u koček, které ukončily 9. rok věku, je zabřeznutí možné pouze na základě potvrzení veterinárního lékaře o vyšetření zvířete na začátku říje s dobrozdáním, že zdravotní stav březost umožňuje bez nadměrných rizik

c) maximální počet vrhů chovné kočky je 3 za období 24 měsíců, včetně vrhů, kdy kočka porodí pouze jedno kotě

d) kočka smí kojit pouze takový počet koťat, který odpovídá její zdravotní kondici, podle posouzení veterinárním lékařem, ostatním životaschopným koťatům musí chovatel zajistit náhradní výživu

e) minimální věk pro odběr koťat od kočky je 84 dnů.

Písmena a), b) a c) nahrazují příslušné body v kapitole V. Chovatelského řádu ČSCH-SCHK, pro odběr koťat od kočky (písmeno e) zůstává v platnosti Chovatelský řád ČSCH-SCHK, tj. ukončených 13 týdnů jako minimum.

 

  • OD LEDNA 2007 MUSÍ BÝT VŠECHNY CHOVNÉ KOČKY ČIPOVANÉ
    /od 1.1.2007 nebudou vystaveny rodokmeny na koťata po nečipovaných rodičích/

NOVÝ KRYCÍ LIST JE KE STAŽENÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH

 

 


--- top ---